Disznó pénisz
Tartalom
A nemi szervek, organa genitalia A nemi szervek a faj fenntartását reproductio szolgálják.
Az emlősállatok sexualis dimorphismusa nemi kétalakúság szerint hím és női nemi szerveket, organa genitalia masculina et feminina, különböztetünk meg. Mindkettő részei 1.
Ez utóbbiak rövidebb nőneműek vagy hosszabb hímneműek szakasza a húgyszervekkel közös csatorna, canalis urogenitalis. A nemi mirigyek működése periodikus, azaz meghatározott időszakonként funkcionálnak.
- A háziállatok funkcionális anatómiája | Digitális Tankönyvtár
- A kan ivarszervei A here testis A sertéskannak testnagyságához viszonyítva nagy heréi vannak, s jól fejlett a mellékhere feje és farka is.
- Fenyvesi Zsófia Gépek döntik el a jövőben, hogy börtönben végzed vagy álmaid munkahelyén?
- Hímvessző – Wikipédia
- Fasz merevedési állapotban fáj
- Kólika az erekció során
Ez a periodikus, ritmikus működés elsősorban a női nemi szervekre jellemző, a hímnemű háziállatokban elmosódott. A hím nemi szervek, organa genitalia masculina A hím ivarsejtek, az ondósejtek, a herében, testis, termelődnek.
Horror: pénisszel a fején született az emberarcú malac
A herék a pénisz műtét árak helyeződnek. A termelődött ondósejtek a heréből a mellékherébe, epididymis, jutnak, ott tárolódnak, majd az ondóvezetőn, ductus deferens, át a húgycsőbe kerülnek.
Itt keverednek a járulékos nemi mirigyek váladékával, az ondóplasmával; így jön létre az ondó, a sperma, amely a húgycső medencei, majd a penisben disznó pénisz szakaszán át kiürül, illetőleg a női nemi csatornába jut. Az ondó mennyisége 30— eq4—8 bo0,5—2 ov— sus2—15 ca0,03—0,3 fe ml. A here, testis orchis A here tojásdad, kerekded, páros szerv.
- Horror: pénisszel a fején született az emberarcú malac - Blikk
- Hálószobatitkok az állatvilágból.
- Humán anatómia[ szerkesztés ] A pénisz henger alakú szerv, melynek végén a makk glans penis található.
- Állattenyésztés | Sulinet Tudásbázis
- Maszturbáció utáni merevedési problémák
- Péniszek az amerikaiaknál
A felső széléhez illeszkedő mellékherével együtt a herezacskóban foglal helyet. Cytogen, azaz sejtképző szerv, benne az ondósejtek fejlődnek, egyes sejtjei pedig hormont termelnek.
Két felülete, két széle és két vége van. Elülső végéhez, extremitas capitata, a mellékhere feje, hátulsó végéhez, extremitas caudata, a mellékhere farka illeszkedik.
Dorsalis szélére, margo epididymalis, a mellékhere teste fekszik rá. Másik, domború széle szabad, margo liber. Medialis felülete, a facies medialis, lapos, külső, lateralis, felülete, a facies lateralis, pedig domború.
Itt, a margo epididymalis vonalában, a here és a mellékhere közé betüremkedett savóshártya tasakot, bursa testicularist képez.
Kecskebakon a margo epididymalis medialisan irányul, a herén így elülső és hátulsó felület, facies cranialis et caudalis, különböztethető meg. A here hossztengelyének iránya állatfajonként különböző.
- Félórás orgazmus a disznók sorsa | hu
- Defektek a péniszen
A ló heréi a combok között helyeződnek, tengelyük a gerincoszloppal párhuzamos. A kérődzők heréi a combok között, a megnyúlt herezacskóban, hossztengelyükkel függőlegesen helyeződnek.
A disznó pénisz és a húsevők heréi a combok mögött szorosan a hasfalhoz fűzöttek, tengelyük cranioventralis irányú. A herék tömege a juhban ga kecskében g és a sertésben g viszonylag nagy, a lóban ga szarvasmarhában g és a húsevőkben 30 g kicsiny. Alakjuk is különböző: a lóban kétoldalt kissé laposabb, a kutyáéi kerekded, a juh, a kecske, a sertés heréi bab alakúak, domború felületűek.
A házinyúl heréi hoszszúak, keskenyek. A bal here előbb ereszkedik le a herezacskóba, nehezebb és mélyebben is helyeződik, zúzódása így elkerülhető.
Így változik a pénisz a korral - Dívány
A here nagysága disznó pénisz funkcionális kapacitása között a fajon belül pozitív korreáció van. Minél nagyobb a here, annál több ondósejtet termel. A házimadarak tenyésztési vizsgálatában ez döntő tényező. A here normális méretét, nagyságát a bikában kétéves korban éri el, tömege azonban a korral és az előtömeg növekedésével állandóan nő.
Így változik a pénisz a korral
A herét kívülről savóshártya, tunica serosa, periorchium fedi, amely caudalisan a mellékhere farkán át a herezacskót bélelő savóshártyába, epiorchium, dorsalisan a herét felfüggesztő savósredőbe, mesorchium, megy át. Alatta a here kötőszövetes tokja, a tunica albuginea testis van, amely 1—2 mm vastag, rugalmas kötőszövetes lemez, lóban simaizomkötegeket is tartalmaz, amely ezáltal ráfeszül a here állományára és azt erős nyomás, turgor, alatt tartja.
A heréről áthúzódik a mellékherére, lig.